< < TOBB GENEL SEKRETERLERİ, ROMA’DA TOPLANTIYA KATILDI
TOBB GENEL SEKRETERLERİ, ROMA’DA TOPLANTIYA KATILDI

Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Koray Gürbüz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlediği Genel Sekreterler Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreterler Bilgilendirme Toplantısı, İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirildi. 6-8 Aralık 2018 tarihlerini kapsayan programa EmirdağTicaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Koray Gürbüz katıldı. 
Programda Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine hitap eden TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Oda ve Borsalarımız, uluslararası projelere imza atar hale geldi. Yurtdışından kaynak temin ediyor, Avrupa Odaları’yla birlikte çalışmalar yapıyorsunuz. 269 Oda ve Borsamız, uluslararası kriterlere göre akredite oldu. Yani Avrupa’nın en iyi odalarıyla, aynı hizmeti, aynı kalitede verir hale geldiğini kanıtladılar. Elbette hedef, 365 Oda-Borsamız’ın da akredite olması. Zira bu, hem Oda/Borsanız’ın, hem de sizlerin büyük itibar kazanması demek. Bunu da başaracağınıza inanıyorum” diye konuştu.
Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın ise hitabında, iş dünyasının önünü açan birçok reform ve düzenlemede TOBB ile birlikte çalıştıklarını ifade etti. Yankın, ayrıca son dönemde Ticaret Bakanlığı olarak hayata geçirdikleri, Taşınır Rehni Sicili, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Dijital Dönüşüm Projesi, E-Ticarette Güven Damgası, Lisanslı Depoculuk Teşvikleri, Ürün İhtisas Borsası, MERSİS Projesi hakkında Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine bilgi verdi. TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz de 365 Oda/Borsa genel sekreteri için son 1,5 yılda düzenledikleri üçüncü toplantıyı gerçekleştireceklerini anımsatarak, “2012’den sonra bu aileye yeni katılan arkadaşlarımızla da ilk kez birlikte yurtdışında beraber oluyoruz. Tecrübeli arkadaşlarımız ile yeni Genel Sekreterlerimiz’in bu 3 günlük sürede iletişim düzeyini ciddi oranda artıracağından, burada bir tecrübe paylaşımı olacağından eminim” dedi.

Top