ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALİL İBRAHİM AKTEPE'NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ TEBRİK MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişini ve bu anlamlı günü “Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Eğitim ve öğretimi meslek edinmiş; çocuk ve gençlerimizin yaşamlarını yön vermek gibi yüce bir görevi yerine getirmekte olan değerli öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günün amacı öğretmenin toplumdaki yeri, rolü ve önemini ortaya koymaktır.

Dünyanın en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Ufku açık öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz, muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarak, aydınlık bir yolda ilerlemeye devam edecektir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir.” sözlerinde de açıkça ortaya koyduğu gibi öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan gençlerimizi yetiştiren ve onların bilinçle şekillendirilmesine yön veren kutsal bir meslek grubunun mensuplarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyor; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

Halil İbrahim AKTEPE
Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı
TOBB İnşaat ve Taahhüt Hizmetleri
Başkan Vekili

Top